tarkibekalamat

ترکیب کردن

تمرینهای خلاقیت

تمرین 3

ترکیب کردن

هدف در اینجا ترکیب دو چیز متفاوت با یکدیگر برای ارئه یک ارزش می‌باشد. اثربخشی این ترکیب براین اساس ارزیابی می‌شود که آیا می‌تواند ارزشی را به عنوان یک کسب و کار ارائه دهد و سودآور باشد یا خیر. این امر مقیاس میزان اثربخشی است. ایده‌ای که بنظر جالب می‌رسد اما نمی‌تواند پایه‌های یک کسب و کار را شکل دهد، در این تمرین تائید نمی‌شود.

فرآیند

  1. دو واژه تصادفی بردارید.
  2.  سعی کنید این دو واژه را برای خلق یک کسب و کار جدید با یکدیگر ترکیب کنید. ترجیحا سعی کنید واژه‌ها را مستقیما با یکدیگر ترکیب کنید نه اینکه تنها برخی از جوانب آنها را مورد توجه قرار دهید.

3.نشان دهید که کسب و کار جدید چگونه عمل خواهد کرد و چرا انتظار می‌رود سودآور باشد.

توجه:  تاکید بر روی ترکیب مستقیم دو موضوع است نه اینکه ایده‌ای را از یکی بگیریم و بر دیگری اعمال کنیم (مانند کاری که در برخی تمرین‌های گذشته انجام می‌دادیم).

مثال

واژه‌های تصادفی عبارتند از: بارانداز و کابین.

نظرها و ایده های آنی:

….پارک های مخصوصی که کابین‌های مسافرتی می‌توانند بسادگی و راحتی در آنجا متوقف شوند.

نظر ها و ایده های فراتر:

….تولید باراندازهای بخصوصی که برای کابین ها طراحی شده‌اند. این باراندازها مکان‌هایی خواهند بود که شما می‌توانید چیزهای مختلف را مانند دوربین، رایانه، کیف دستی و…..در آنجا قرار دهید. (فروش این “باراندازها” که برای موارد مختلف طراحی شده اند.)

روشهای مختلف انجام این تمرین

1.بجای مهیا کردن یک کسب و کار سودآور بوسیله ترکیب دو واژه می‌توانید چیزی را تهیه کنید که برای مردم یا محیط سود آور است، حتی اگر بعنوان یک کسب و کار سودآور نباشد.

2.واژه‌ تصادفی سومی را بردارید و ببینید آیا می‌تواند به ترکیب موجود (بین دو واژه قبل) اضافه شود یا آنرا تغییر دهد.

 

  
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>